اولین قطار حامل گردشگران خارجی وارد اصفهان شد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان

از ورود اولین قطار حامل گردشگران خارجی به شهر تاریخی اصفهان خبر داد.

81575047-6395745

محسن یار محمدیان با اعلام این مطلب افزود: قطار عقاب طلایی حامل گردشگران خارجی که دو روز گذشته وارد ایران شدند، پس از ورود به آذربایجان و بازدید از آثار تاریخی مناطق غرب و شمال غرب کشور روز گذشته وارد کاشان شده و پس از بازدید از آثار تاریخی کاشان شب گذشته وارد اصفهان شدند.

وی افزود: تعداد ۴۳ نفر گردشگر خارجی که دارای تابعیت کشور هایی همچون آمریکا، استرالیا، هلند و جمهوری چک می باشند به مدت یک روز از آثار تاریخی اصفهان بازدید می کنند.

مرتضی ماسوری مدیر عامل راه آهن استان اصفهان نیز تأکید کرد: با توجه به بروز نا امنی در کشور ترکیه متأسفانه گردشگران ریلی تمایل چندانی برای سفر به ایران از راه آهن ترکیه نداشتند، لذا امسال در یک اقدام ابتکاری، قطار گردشگری عقاب طلایی که متعلق به کشور مجارستان است به درون مرزهای جمهوری اسلامی انتقال یافته و گردشگران پس از ورود به ایران از طریق این کشور در درون ایران به گردشگری می پردازند.

شایان ذکر است گردشگران ریلی قطار عقاب طلایی در ایام حضور در اصفهان از مجموعه های تاریخی منطقه جلفا، مجموعه جهانی میدان امام، مجموعه جهانی کاخ چهلستون و مجموعه جهانی مسجد جامع عتیق دیدار خواهند داشت.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!