گردشگری بر اساس برنامه ششم توسعه، ضامن پیشرفت استان اصفهان است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان در نشست تخصصی بررسی شاخصه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در برنامه ششم توسعه در استان اصفهان تأکید کرد گردشگری ضامن پیشرفت استان اصفهان در آینده است.

فریدون اله یاری با اعلام این مطلب افزود:

یکی از اصلی ترین محورهای توسعه استان بر اساس برنامه ششم کشور توسعه گردشگری با توجه به ظرفیت ها و توانمندیهای استان در رشته های مختلف گردشگری از جمله: طبیعت، تاریخی، فرهنگی، ورزشی، سلامت و گردشگری عشایر است.

mo23579

وی تأکید کرد: در برنامه ششم کشور صراحتاً از اصفهان به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری کشور یاد شده لذا در این برنامه تصریح شده هرگونه توسعه گردشگری در این استان می تواند به معرفی فرهنگ اصیل ایرانی در سطح جهانی و تقویت گردشگری ایران در عرصه های بین المللی منجر گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان در پایان هدف از برگزاری این نشست را برسی فرصت ها و همچنین بررسی کاستی های برنامه ششم توسعه در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت ارائه به سازمان متبوع و همچنین نمایتدگان محترم مجلس برای تأیید نهایی آن برشمرد و از تمامی اعضاء شرکت کننده درخواست نمود تا فرصت ها تهدید ها، امکانات و محدودیتهای برنامه را به همراه نظرات خود جهت بررسی در جلسه آینده ارائه نمایند.

گفتنی است در دومین نشست برسی برنامه ششم توسعه در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایتان نمایندگانی از اداره کل میراث فرهنگی استان، اداره کل محیط زیست، شهرداری، اداره کل منابع طبیعی و اساتید دانشگاه حضور داشتند.

منبع : isfahancht.ir

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!